Poziția in lista mondială a cadeților la data de 15.03.2018

Nr ATLET CLUB Probă 01.02.2018 15.03.2018
SB loc  IAAF SB loc  IAAF
  FETE            
1 TOADER BIANCA LPS Brăila+C.S.M. Onești 60 m.pl. 7,69 108 7,69 73
2 BALACI VANESSA C.S.U. Craiova 60 m. Pl 7,71 90 7,71 90
3 CÎRCIOGEL ADINA LPS Brașov+CSM Buc 400 m 57,52 60 57,17 69
4 SCROB MARIA L.P.S. Cluj Napoca 400 m 58,23 102 57,33 83
5 BALAUR CRISTINA L.P.S. Vaslui 1500 m 4:36.85 7 4:36.85 18
3000 m 10:12.54 29 10:04.25 24
6 FLORESCU AURELIA CSS Dobeta Turnu Severin 1500 m 4:41.13 28 4:40.72 47
3000 m 10:18.89 35 10:18.89 50
7 TEUȘAN TABITA C.S.S. Șoimii Sibiu 1500 m 4,42,57 34 4:42.24 61
8 SPIRIDON GEORGIANA L.P.S. + Politehnica Iași 3000 m 10:08.05 19 10:04.21 23
9 Alexandra OLTEANU   3000 m --- --- 10:10.72 39
10 TIMU GEORGIANA C.N. Sp Cetate Deva Lungime 5,58 124 5,58 124
11 TIMOFEI MARIA LPS+CS Farul Constanța Triplu 12,28 21 12,55 13
12 Alexia Ioana DOSPIN CSS Bacau Triplu --- --- 12,20 32
BAIETI        
1 STOICA MIREL C.S.M. București 60 m.pl 6,88 8 6,83 5
2 VOICU CRISTIAN Col. Naț Râmnicu Vâlcea 800 m 1:52,87 3 1:52,42 4
3 FLORIAN DARIUS C.S.M. București 60 m.g 8,19 83 8,19 83
 4 Robert Mihaita SIMION LPS Braila 60 m.g 8,23 290 7,12 55
5 VASILE ION MARIUS C.S.S. Câmpina Greutate 17,03 29 17,03 31
6 BÂRĂ MARIUS S.C.M. Buzău Greutate 16,96 30 17,14 27

 

Poziția in lista mondială a juniorilor 1 la data de 15.03.2018

Nr ATLET CLUB Probă 01.02.2018 15.03.2018
SB loc  IAAF SB loc  IAAF
  FETE            
1 BABOI MARINA LPS Buzău+CSA Steaua Buc 60 m.pl. 7,36 8 7,36 12
2 MIKLOȘ ANDREA C.S.S. Viitorul Cluj Napoca 400 m 54,02 5 54,02 13
3 BOGOȘ DIANA L.P.S. Vaslui 800 m 2:09.39 6 2:09.39 21
4 BANAGA IULIA LPS Brăila+C.S.M. Onești 60 m.g. 8,57 125 8,55 68
5 ANIȚEI GEORGIANA SCM Bacău+CSM București Lungime 6,25 5 6,25 9
Triplu 13,24 2 13,3 3
6 MANOLIU IOANA LPS Buzău+CSA Steaua Buc Lungime 6,06 20 6,11 20
Triplu 12,53 41 12,88 18
7 ION DIANA CSS 6 Buc+C.S.M. Onești Lungime 5,92 62 5,92 77
Triplu 12,85 12 13,03 10
8 PUȘCUȚĂ NICOLETA L.P.S. Constanța Triplu 12,22 77 12,46 53
9 Alexia Ioana DOSPIN CSS Bacau Triplu --- --- 12,20 91
10 ȚIGĂNAȘU DIANA L.P.S. Piatra Neamț Greutate 14,72 28 14,72 28
   BAIETI          
1 NĂSTASE DAVID CSS Ploiești+CSM București 400 m 49,50 170 48,5 185
2 GARCEA ADRIAN C.S. Pandurii Târgu Jiu 1500 m 3:53.97 26 3:51.17 18
3000 m 8:08.23 8 8:08.23 10
3 ICONARU ALEXANDRU LPS Brăila+C.S.M. Onești 60 m.g. 7,90 32 7,77 10
4 ANTON ALIN L.P.S. Iași+C.S.M. Onești 60 m.g. 7,93 51 7,78 12
5 BOLOCAN MIHAI C.S. Rapid București Înălțime 2,00 187 2,00 187
6 IONESCU SORIN L.P.S. Iași+C.S.M. Onești Înălțime 2,00 187 2,00 187
7 BUCȘĂ SAMUEL CSM Călărași+CS Dinamo Lungime 7,65 1 7,65 4
8 GRECU RĂZVAN C.S.S. 1+C.S. Farul Constanța Triplu 15,93 4 15,93 4
9 VIȘAN FLORIN LPS+CS Farul Constanța Triplu 15,57 12 15,57 8
10 DAVID CIOLPAN LPS Constanța Triplu --- --- 15,34 18
11 MARIAN PETRE LPS Constanța Triplu --- --- 15,11 39
12 Bogdan Georgian CIOACA   Triplu --- --- 14,87 68
Real time web analytics, Heat map tracking