Evolutie bursieri olimpici - sezon sală 2016

 Rezultatele bursierilor olimpici in aer liber 2013-2015

nr. crt Anul nasterii NUME PRENUME
CLUB SPORTIV ANTRENOR PROBA 2013 2014 2015
26.03.1999  ANITEI GEORGIANA  CSS+SCM Bacau  NEMTEANU CRISTIAN  lungime 5.34 6.11 6.23
triplusalt 12.24 13.43 13.50
01.01.1998  APOSTU IONUT  CSS Tecuci  COMAN IRINEL  greutate 15.47 [4 Kg] 16.25 [5Kg] 18.42 [5Kg]
disc 48.82 [1.250Kg] 47.31 [1.5Kg] 49.90 [1.5Kg]
3 06.04.1999 BABOI MARINA ANDREEA LPS Buzau+Steaua Buc DOINA VOINEA [100m] 60m 12.20 12.52 12.05
4 08.04.1999 BALACI NICOLAE FLORENTIN CSU Resita DUMITRU MIHAI [100m/200m/400m] 11.36 / 23.28 11.05 / 22.55 / 49.85 50.04
5 29/101999 BANAGA IULIA LPS Braila+CSM Onesti IORGA NICOLAE [100mg] 15.09 j3 14.18 cdt
6 19/11/1999 BALINT NOEMI CSS Odorheiul Secuiesc BOTUS ATTILA [100mg] 60mg 14.61 j3 14.20 cdt
7 10.03.1999 BLEOJU AURA ELENA CSS Birlad BOLGAR LUCIAN 1500m 4.40.42
25/1/1999  BOGOS DIANA  LPS Vaslui+CSM Onesti  BOGOS ELENA  400m 57.85 55.54 56.37
800m 2.12.85 2.10.45 2.08.33
9 18/02/1997 CHIORPEC VLAD Atletic Club Iacris Bucuresti IACOBAN CRISTIAN [110mg] 60mg 14.13 cdt 14.08 cdt 14.36 j1
10  12/01.1999  CIMPOIERU LOREDANA  CSS Caransebes  DRAGOMIR CRISTI  1500m 4.41.02 4.44.62 4.42.79
800 m 10.24.16 2.16.63
11  31/08/1999  COCHIOR MIHAI  SCM Bacau  BOTEZ ANA MARIA  3000m 6.24.34
1500m
12 19.02.1999 COJOCARU ANDREI FLORIN CS Farul Constanta LISENCO EVELINA [400mg] 400m 60.22 57.62 j3 55.23 cdt
13 02.10.1999 COSAC MARIA CSS Turnu Magurele OGRAZEANU LUCICA [400mg] 400m 66.82 j3 64.80 j3 63.09 cdt
14 05.08.1998 COSTACHE RADU OVIDIU CSU Brasov IONESCU RADU [100mg] 60mg 15.27 cdt 14.95
15 15.05.1998 DAROCZI NICOLAE CIPRIAN CSM Pitesti ESEANU OTILIA [100m/200m/400m] 60m 11.41 / 23.32 22.42 / 48.97 21.86 / 48.64 / 10.77
16  23.08.1998  DOROFTEI GABRIELA  CSM Suceava  TIMPAU ELENA  1500m 4.49.11 4.35.51 4.32.07
3000m 10.39.43 9.52.16 9.50.24
17 18.02.2004 DOSSEY JENNIFER CSA Steaua Bucuresti STANCIU ANISOARA lungime 4.46 4.86 5.03
18 20/07/1999 DRAGOI IULIA Lic. Al. Vlahuta Rimnicu Sarat URECHE LUCIAN [2000m.obst] 7.01.91 j3 7.03.36
19  12.07.1997  GHEBAN MADALIN  LPS Tirgu Jiu  CIOBANU LAURENTIU  800m 1.53.45 1.51.22 1.50.92
1500m 3.56.78 4.00.00 3.55.38
20 18/07/1998 GHEORGHE FLORENTINA LPS Cimpulung Muscel IONESCU COSTEL greutate 13.38 [3Kg] 14.01 [3 Kg] 14.98 [3Kg]
21 23.12.1999 GRECU RAZVAN CSS1 Constanta COJOCARU DANIEL triplusalt 12.41 14.17 15.36
22  09.01.1999  HERMAN PETRE DANIEL  CSS Medias  HERMAN VASILE  [2000m.obst] 3000m 6.50.82 6.32.27
1500m 4.10.83
23 20/06/1999 JUGANU STEFAN BOGDAN CSS Alexandria MANEA CRISTINA [400mg] 400m 59.45 j3 55.21
24 25/12/1999 MANGU STEFAN LPS Suceava MIHAILESCU RADU [10000m.mars] 26.11.75 24.47.01 48.09.53
25  22/11/1999  MANOLIU IOANA  LPS Constanta  BOTEA CARMEN  lungime 5.66 5.97
Triplu salt 11.33 11.96 12.43
26 30/03/1999 MATEI ANDREI DANIEL CSS Caracal VANEA MIHAELA [800m/1500m] 800m 2.06.43 / 4.19.34 2.02.54 / 4.19.42 1.58.48
27 27.10.1999 MICU MIHAITA CS Viitorul Vaslui MAXIM LAURENTIU ciocan 57.38 67.84 [4Kg] 72.89 [5Kg]
28  31/03/2000  MIHAESCU CLAUDIU  CSM Dorna Vatra Dornei  PRISNEAC CRISTIAN  800m 2.00.34 1.58.38
1500m 4.27.31 4.16.26 4.07.46
29 29.03.1997 MORARU ZENO LPS Cluj Napoca MACELARU MELINTIA [100m/400m/400mg] 22.05 / 49.09 / 54.40 21.87 / 48.06 / 54.29 21.55 / 48.05 / 55.30
30  01.11.1997  MUSTATEA MARIUS  LPS Roman  FLOROIU EMILIAN  greutate 15.96 cdt 17.87 cdt 18.72
disc 53.88 [1.75Kg]
31 13.02.1997 NEDELCU CRISTIAN LPS Braila LARION ALIN [110mg] 60mg 14.38 cdt 13.99 cdt 14.29 j1
32  09.02.1997  PRISECARU CLAUDIA  C S Unirea Focsani  PANAIT CONSTANTIN [2000m.obst] 1500m 6.58.70 6.56.94 10.26.62
  3000m 10.03.18 10.16.00 9.58.02
33 02.01.1999 PUSCUTA NICOLETA LPS Constanta GANERA CATALIN [400mg] 400m 68.18 64.21 j3 65.24 cdt
34 09.11.1997 RAZMIVES PETRE LPS Baia Mare GRUMAZ DELIA [100m] 60m 11.28 10.71 10.65
35  30/11/1998  RUSU DORIN ANDREI  CSM Dorna Vatra Dornei  PRISNEAC CRISTIAN  3000m 8.47.03 8.28.53
1500m 4.07.12
36 01.02.1998 SANDU ADELINA LPS BRAILA IORGA NICOLAE [100mg/triplusalt] 60mg 14.33 / 11.74 13.99 / 12.36 13.74 cdt
37  28.01.1999  SITOIANU BOGDAN  CN.Sp Cetate Deva  LUCA MIHAI  triplusalt 12.89 14.04 14.79
lungime 6.51 6.89
38 13/06/2000 STANCIU ANA ADELA CS Olimpia Bucuresti TIRICHITA SORIN ciocan 50.66 j3 55.27
39  16/01/2000  TIGANASU IOANA DIANA  LPS Piatra Neamt  COJOCARU DANIEL  greutate 40.94 C1 13.05 j3 14.42 j3
disc 40.94 [0.500Kg] 31.55 [0.800Kg] 44.57
40 15/1/1999 VRABIE RALUCA Sc.gen.nr.3 Adjud CIORTAN ION sulita 41.01 40.91 47.41

 

Rezultatele bursierilor olimpici in sezonul de sala 2016

nr. crt NUME PRENUME PROBA CUPA BISTRITEI 23.01.2016 MUNICIPAL 23-24.01.2016 ET1 S/T/J1 30-31.01.2016 ET1 J2/J3 6-7.02.2016 ET2 S/T/J1 13-14.022016 FINALA S/T 20-21.02.2016 ISTAMBUL 25.02.2016 FINALA J1 27-28.02.2016 FINALA J2 5-6.03.2016 ARUNCARI LUNGI S/J1/J2 CUPA EUROPEI aruncari lungi CUPA MAZAR Mars 20.03.2016
1 ANITEI GEORGIANA lungime 6.07 5.90 6.06 6.03 5.94      
triplusalt 12.94 13.09 13.18 13.16      
APOSTU IONUT  greutate   16.35     16.76 15.00 7Kg   16.44        
disc                   44.91    
3 BABOI MARINA ANDREEA [100m] 60m 7.64 7.77 7.85 7.75
4 BALACI NICOLAE FLORENTIN [100m/200m/400m]                        
5 BANAGA IULIA [100mg] 60mg
8.98 8.74 sen 8.84 8.55
6 BALINT NOEMI [100mg] 60mg 9.49     10.22 sen                
7 BLEOJU AURA ELENA 1500m 5.03.11
BOGOS DIANA  400m 59.21   58.80   57.81 57.58   57.41 57.32      
800m 2.14.03   2.10.98   2.08.59 2.11.16   2.08.59 2.08.40      
9 CHIORPEC VLAD [110mg] 60mg 8.27 7.90 8.07
10  CIMPOIERU LOREDANA  1500m       4.33.16 4.36.58     4.45.50 4.35.16      
800 m       2.17.31 2.16.45 2.14.80   2.17.33 2.15.49      
11 COCHIOR MIHAI 3000m 9.21.31 9.03.31 9.00.72
1500m 4.17.07 4.13.89 4.07.86
12 COJOCARU ANDREI FLORIN [400mg] 400m     52.51 51.43       51.46 51.3      
13 COSAC MARIA [400mg] 400m 63.66 62.65 62.29 60.45
14 COSTACHE RADU OVIDIU [100mg] 60mg     8.33         8.23        
15 DAROCZI NICOLAE CIPRIAN [100m/200m/400m] 60m 6.94 6.94 PC 6.96 6.93
16  DOROFTEI GABRIELA  1500m 4.34.15         4.36.93   4.35.56        
3000m 9.44.56         9.37.99   9.50.71        
17 DOSSEY JENNIFER lungime 5.39 CNC1
18 DRAGOI IULIA [2000m.obst]                        
19  GHEBAN MADALIN  800m 1.53.93 1.56.72 1.54.49 1.53.76
1500m 3.58.66 4.00.22 3.57.38 3.56.01  
20 GHEORGHE FLORENTINA greutate     13.77   13.18 14.14   13.98        
21 GRECU RAZVAN triplusalt 15.63 15.05 15.05 15.12
22  HERMAN PETRE DANIEL  [2000m.obst] 3000m           8.59.88     9.00.75      
1500m           4.10.82     4.14.31      
23 JUGANU STEFAN BOGDAN [400mg] 400m 50.83 50.83 50.67 50.2
24 MANGU STEFAN [10000m.mars]                       44.08
25 MANOLIU IOANA lungime 5.93 5.70 5.74 5.95 5.82
Triplu salt 12.27 12.42 12.77
26 MATEI ANDREI DANIEL [800m/1500m] 800m     1.58.47 2.01.26 1.57.83       1.58.57      
27 MICU MIHAITA ciocan 71.08
28  MIHAESCU CLAUDIU  800m     2.03.54   2.02.56 1.59.37     2.01.43      
1500m 4.11.71               4.07.19      
29 MORARU ZENO [100m/400m/400mg]
30  MUSTATEA MARIUS  greutate 19.35       18.01 16.84 7Kg   19.34        
disc                   45.92    
31 NEDELCU CRISTIAN [110mg] 60mg 8.22 8.51 sen 8.16
32  PRISECARU CLAUDIA  [2000m.obst] 1500m 4.38.02   4.33.00     4.32.14   4.32.60        
3000m 9.57.47         10.27.76   9.59.09        
33 PUSCUTA NICOLETA [400mg] 400m 60.30 59.67 60.16
34 RAZMIVES PETRE [100m] 60m         6.80 6.79 6.87 6.85        
35  RUSU DORIN ANDREI  3000m 8.35.65 8.35.58 8.30.69
1500m 3.59.82             3.54.84        
36 SANDU ADELINA [100mg/triplusalt] 60mg     8.84     8.59   8.72        
37 SITOIANU BOGDAN triplusalt 14.74 14.75
lungime 6.81 6.81 6.82 7.19 7.11
38 STANCIU ANA ADELA ciocan                   58.55    
39  TIGANASU IOANA DIANA  greutate 14.29 14.35 15.06 13.16 4Kg 13.37 4Kg 14.79
disc 42.93
40 VRABIE RALUCA sulita                   44.74 40.32