Statistici europene aer liber 2016 [B.J2] - la data de 05.06.2016

Print Friendly, PDF & Email
100 m
1 10.60 Milo Skupin-Alfa 07.02.1999 GER Weinheim 28.05.2016
2 10.61 Lorenzo Paissan 24.11.2000 ITA Borgo Valsugana 27.05.2016
3 10.62 Lauri Tuomilehto 01.11.1999 FIN Espoo 06.06.2016
4 10.64 Dom Ashwell 13.06.1999 GBR Newham 05.06.2016
5 10.66 Pol Retamal 16.03.1999 ESP Barcelona 01.06.2016
6 10.67 Stepan Hampl 10.11.1999 CZE Kolín 28.05.2016
7 10.68 Henrik Larsson 01.01.1999 SWE Skara 06.06.2016
8 10.69 Jona Efoloko 23.09.1999 GBR Eton 07.05.2016
9 10.70 Dominik Smosarski 12.09.1999 POL Kutno 29.05.2016
10 10.71 Frieder Scheuschner 01.01.1999 GER Jena 29.05.2016
             
200 m
1 21.06 Dominik Smosarski 12.09.1999 POL Kutno 29.05.2016
2 21.29 Frieder Scheuschner 01.01.1999 GER Jena 29.05.2016
3 21.36 Joseph Massimo 09.01.2000 GBR Cardiff 07.05.2016
4 21.45 Jona Efoloko 23.09.1999 GBR Loughborough 22.05.2016
5 21.55 Pol Retamal 16.03.1999 ESP Salamanca 04.06.2016
6 21.58 Aleix Porras 11.09.1999 ESP Burgos 21.05.2016
7 21.61 Gregor Grahovac 24.04.2000 SLO Nova Gorica 05.06.2016
8 21.69 Kasper Kadestål 01.01.1999 SWE Skara 06.06.2016
9 21.77 Stepan Hampl 10.11.1999 CZE Kolín 28.05.2016
10 21.78 Mario Marchei 02.03.1999 ITA Orvieto 26.05.2016
12 21.81 Mihai Cristian Pislaru 01.01.1999 ROU Pitesti 22.05.2016
             
400 m
1 47.23 Mihai Cristian Pislaru 01.01.1999 ROU Pitesti 21.05.2016
2 47.65 Sven Van Den Bergh 01.01.1999 BEL Oordegem 21.05.2016
2 47.65 Gregor Grahovac 24.04.2000 SLO Nova Gorica 04.06.2016
4 47.74 Simon Boypa 19.03.1999 FRA Oordegem 04.06.2016
5 47.79 Mahsum Korkmaz 01.01.1999 TUR Ankara 04.06.2016
6 47.90 Jonathan Sacoor 01.01.1999 BEL Oordegem 04.06.2016
7 47.96 Frieder Scheuschner 01.01.1999 GER Regensburg 04.06.2016
8 48.03 Lidji Mbaye 21.10.1999 FRA Les Abymes 05.05.2016
9 48.04 Joseph Brier 16.03.1999 GBR Bedford 04.06.2016
10 48.19 Fabrisio Saidy 15.07.1999 FRA Petite Ile 28.05.2016
             
800 m
1 1.49.06 George Mills 12.05.1999 GBR Watford 18.05.2016
2 1.49.07 Markhim Lonsdale 09.01.1999 GBR Watford 28.05.2016
3 1.49.74 Elliott Crestan 01.01.1999 BEL Namur 25.05.2016
4 1.50.82 Kevin McGrath 10.01.1999 IRL Tullamore 06.06.2016
5 1.50.87 Abdelhakim Elliasmine 07.02.1999 ITA Chiari 02.06.2016
6 1.51.46 Brecht Fasseur 26.01.1999 BEL Oordegem 28.05.2016
7 1.51.51 Eduardo Romero 27.01.1999 ESP Arona 05.06.2016
8 1.51.70 Pieter Sisk 08.12.1999 BEL Oordegem 28.05.2016
9 1.51.88 Simone Barontini 05.01.1999 ITA Orvieto 26.05.2016
10 1.51.95 Aaron McGlynn 22.04.2000 IRL Belfast 07.05.2016
             
1500 m
1 3.42.44 Jakob Ingebrigtsen 19.09.2000 NOR Oslo 09.06.2016
2 3.47.71 Elzan Bibic 08.01.1999 SRB Kruševac 15.05.2016
3 3.48.14 Jake Heyward 26.04.1999 GBR Manchester 14.05.2016
4 3.48.40 Tim van de Velde 01.01.2000 BEL Oordegem 04.06.2016
5 3.48.99 Mohumed Mohamed 01.01.1999 GER Regensburg 04.06.2016
6 3.49.73 Archie Rayner 02.06.1999 GBR Watford 28.05.2016
7 3.50.37 Bram Anderiessen 01.08.1999 NED Oordegem 04.06.2016
8 3.51.27 Axel Draux 22.02.1999 BEL Oordegem 28.05.2016
9 3.52.07 Adam Scott 24.01.2000 GBR Manchester 14.05.2016
10 3.52.50 Benjamin Davies 12.03.1999 GBR Watford 28.05.2016
21 3.57.96 Garcea Adrian 01.01.1999 ROU Pitesti 21/05.2016
             
3000 m
1 8.01.90 Elzan Bibic 08.01.1999 SRB Zenica 01.06.2016
2 8.18.21 Alasdair Kinloch 08.02.1999 GBR Watford 01.06.2016
3 8.19.67 Tim van de Velde 01.01.2000 BEL Herentals 01.05.2016
4 8.24.40 Tom Mortimer 07.01.1999 GBR Street 02.05.2016
5 8.29.14 Guillaume Grimard 01.01.1999 BEL Herentals 01.05.2016
6 8.31.07 Adrian Garcea 01.01.1999 ROU Pitesti 22.05.2016
7 8.33.22 Eshetu Worku 01.01.1999 ISR Tel Aviv 01.06.2016
8 8.34.63 Josselain Barrellon-Vernay 01.01.1999 FRA Périgueux 28.05.2016
9 8.35.34 Sergio López 05.07.1999 ESP San Sebastián 21.05.2016
10 8.35.81 Stan Willis 01.01.1999 GBR Milton Keynes 2016-
             
2000 m Obstacole
1 5.55.87 Rémi Schyns 01.01.1999 BEL Herve 07.05.2016
2 5.59.75 Timothee Mischler 26.01.1999 FRA Pliezhausen 08.05.2016
3 6.00.83 Bartosz Jarczok 26.02.1999 POL Sosnowiec 21.05.2016
4 6.01.02 Norbert Bogucki 01.01.1999 POL Zielona Góra 21.05.2016
5 6.03.80 Anastásios Sákis 01.01.1999 GRE Pátra 10.05.2016
6 6.04.65 Adrian Garcea 01.01.1999 ROU Pitesti 07.05.2016
7 6.05.86 Edward Mason 09.03.1999 GBR Portsmouth 15.05.2016
8 6.06.25 Rafał Pogorzelski 22.12.1999 POL Łomża 14.05.2016
9 6.07.47 Mihai Cochior 01.01.1999 ROU Bucureşti 29.05.2016
10 6.08.14 Tomi Lehto 04.02.1999 FIN Kotka 02.06.2016
             
110 m.g.
1 13.63 Ethan Akanni 05.03.1999 GBR Bedford 14.05.2016
2 13.71 Sales Junior Inglin 27.08.1999 SUI Bern 28.05.2016
3 13.76 Radin Valchev 07.07.2000 BUL Plovdiv 29.05.2016
4 13.78 Mattia Di Panfilo 24.10.1999 ITA Bressanone 15.05.2016
5 13.83 Lorenzo Ricque 11.06.1999 FRA Argentan 05.06.2016
6 13.85 Thomas Wanaverbecq 25.03.2000 FRA Argentan 05.06.2016
7 13.87 Just Kwaou-Mathey 01.01.1999 FRA Argentan 05.06.2016
8 13.92 Dániel Eszes 01.07.1999 HUN Székesfehérvár 07.05.2016
9 13.96 Michał Sierocki 12.09.1999 POL Rzeszów 22.05.2016
10 13.98 Yvan Lopes 01.01.1999 POR Argentan 05.06.2016
21 14.27 Alexandru Ionut Iconaru 01.01.2000 ROU Bucureşti 29.05.2016
24 14.32 Andrei Negoita 07.04.1999 ROU Bucureşti 29.05.2016
             
400 m.g
1 52.12 Emil Agyekum 01.01.1999 GER Potsdam 28.05.2016
2 52.45 Tom Schröder 01.01.1999 GER Regensburg 04.06.2016
3 52.86 Alastair Chalmers 31.03.2000 GBR Basingstoke 14.05.2016
4 52.88 Ierótheos Drítsas 01.01.1999 GRE Halkída 04.06.2016
5 52.92 Charles Lego 17.03.1999 FRA L'Hay-les-Roses 16.05.2016
6 53.14 Alessandro Sibilio 27.04.1999 ITA Bressanone 15.05.2016
7 53.20 Alex Knibbs 26.04.1999 GBR Bedford 14.05.2016
             
Inaltime
1 2.16 Adónios Mérlos 04.04.1999 GRE Loutráki 28.05.2016
2 2.15 Lukas Mihota 30.03.1999 GER Eppingen 26.05.2016
3 2.13 Andrea Motta 28.05.1999 ITA Chiari 02.06.2016
4 2.11 Bob Makani 20.11.1999 FRA Noyon 22.05.2016
5 2.10 Dominik Pázmándi 06.04.2000 HUN Székesfehérvár 28.05.2016
5 2.10 Mateusz Tofil 02.08.1999 POL Leszno 28.05.2016
7 2.08 Giacomo Belli 02.05.2000 ITA Bressanone 15.05.2016
7 2.08 Dorian Lairi 19.05.1999 FRA Pézenas 28.05.2016
9 2.07 Thomas Carmoy 01.01.2000 BEL Herve 07.05.2016
9 2.07 Joel Khan 30.09.1999 GBR Worcester 14.05.2016
9 2.07 Arttu Mattila 03.03.2001 FIN Jyväskylä 24.05.2016
9 2.07 Quentin Pladys 11.02.1999 FRA Saint-Renan 27.05.2016
             
Lungime
1 7.43 Panayiótis Mantzouroyiánnis 25.08.1999 GRE Haniá 04.06.2016
2 7.35 Enzo Hodebar 17.05.1999 FRA Remire Montjoly 06.02.2016
3 7.33 Jarod Biya 01.01.2000 SUI Bern 28.05.2016
4 7.28 Bogdan Ioan Sitoianu 28.01.1999 ROU Pitesti 04.06.2016
5 7.22 Julius Fidami Kinda 01.01.2000 FRA Limôges 25.05.2016
6 7.19 Bartosz Gąbka 27.05.1999 POL Kutno 29.05.2016
7 7.18 Carlos Kouassi 15.12.1999 SUI Bern 28.05.2016
8 7.17 Alessandro Marasco 31.07.2000 ITA Agropoli 07.05.2016
9 7.16 Sam Talbot 17.02.1999 GBR Bedford 14.05.2016
10 7.12 Andrea Dallavalle 31.08.1999 ITA Modena 07.05.2016
             
Triplusalt
1 15.54 Martin Lamou 13.05.1999 FRA Limôges 25.05.2016
2 15.40 Andrea Dallavalle 31.08.1999 ITA Bressanone 15.05.2016
3 15.15 Razvan Cristian Grecu 23.12.1999 ROU Bucureşti 29.05.2016
4 15.14 Enzo Hodebar 17.05.1999 FRA St. Georges 26.03.2016
5 14.99 Georgi Nachev 04.08.1999 BUL Ruen 15.05.2016
6 14.92 Carlos Kouassi 15.12.1999 SUI Langenthal 22.05.2016
6 14.92 Aramayis Sargsyan 21.02.1999 ARM Artashat 29.05.2016
8 14.91 Artur Malyshenko 09.07.1999 UKR Kirovohrad 29.05.2016
9 14.83 Joska Tommola 06.10.1999 FIN Valkeakoski 01.06.2016
10 14.82 Dimitar Atanasov 01.01.2000 BUL Sofia 04.06.2016
11 14.71 Florin Alexandru Visan 01.01.1999 ROU Bucureşti 29.05.2016
13 14.68 Bogdan Ioan Sitoianu 28.01.1999 ROU Bucureşti 29.05.2016
             
Greutate
1 21.10 Odisséfs Mouzenídis 30.06.1999 GRE Sérres 14.04.2016
2 20.54 Arttu Korkeasalo 04.02.2000 FIN Ikaalinen 31.05.2016
3 20.02 Dzmitriy Karpuk 05.11.1999 BLR Brest 30.04.2016
4 19.50 Eero Ahola 15.01.1999 FIN Pori 08.06.2016
5 18.51 Fred Moudani-Likibi 10.05.1999 FRA Ivry-sur-Seine 14.05.2016
6 18.50 Fred Likibi 10.05.1999 FRA Vila Nova Cerveira 23.04.2016
7 18.23 Bogdan Zdravković 01.01.1999 SRB Sofia 05.06.2016
8 18.08 Jonas Tesch 01.01.2000 GER Neubrandenburg 28.05.2016
9 18.02 Muhammet Polat 27.11.1999 TUR Denizli 07.05.2016
10 17.91 Patrik Lindstedt 24.04.1999 SWE Sollentuna 05.06.2016
             
Disc
1 60.06 Jakob Arbeit 01.01.1999 GER Berlin 11.05.2016
2 59.48 Georgios Koniarakis 07.02.1999 CYP Pátra 10.05.2016
3 59.38 Tim Ader 01.01.1999 GER Neubrandenburg 28.05.2016
4 59.22 Kristjan Čeh 17.02.1999 SLO Bressanone 15.05.2016
5 58.93 James Tomlinson 11.01.2000 GBR Swansea 15.05.2016
6 57.92 Jan Vasco Bringmann 01.01.1999 GER Neubrandenburg 28.05.2016
7 57.08 Eero Ahola 15.01.1999 FIN Pori 17.05.2016
7 57.08 Kornel Warszawski 11.01.2000 POL Warszawa 22.05.2016
9 56.22 Mikalai Chareichyk 10.07.1999 BLR Lutsk 24.04.2016
10 56.03 Nermin Štitkovac 01.01.2000 BIH Split 06.03.2016
             
Ciocan
1 79.73 Myhaylo Havrylyuk 19.10.1999 UKR Lutsk 24.04.2016
2 78.54 Jake Norris 30.06.1999 GBR Loughborough 22.05.2016
3 75.39 Fabio Hessling 01.01.1999 GER Leverkusen 28.05.2016
4 74.75 Myhaylo Kokhan 22.01.2001 UKR Kirovohrad 28.05.2016
5 73.37 Mihaita Andrei Micu 27.09.1999 ROU Onesti 14.05.2016
6 72.96 Dzmitry Baraukou 17.06.1999 BLR Brest 29.04.2016
7 72.84 Aimar-Genís Palma 17.07.1999 ESP Castellón 13.02.2016
8 72.40 Ragnar Carlsson 16.11.2000 SWE Sollentuna 05.06.2016
9 71.63 Patrik Lindstedt 24.04.1999 SWE Sollentuna 05.06.2016
10 71.25 Donát Varga 08.04.2000 HUN Potchefstroom 20.01.2016
26 66.00 Vladut Gabriel Caus 01.02.2000 ROU Onesti 14.05.2016
             
Sulita
1 76.70 Matīss Velps 09.07.1999 LAT Alytus 14.05.2016
2 74.64 Fabian Strehlau 01.01.1999 GER Jena 04.06.2016
3 71.91 Kristaps Jaunpujens 06.06.1999 LAT Rīga 13.05.2016
4 70.72 Juhani Hauta-aho 15.03.1999 FIN Kauhava 07.06.2016
5 70.20 Oleksiy Lepel 07.02.1999 UKR Mukachevo 12.02.2016
6 69.54 Aliaksei Oleinik 05.06.1999 BLR Brest 29.04.2016
7 69.21 Ismet Pekbak 10.06.1999 TUR Mersin 13.02.2016
8 69.12 Szymon Sadowski 25.04.1999 POL Białogard 07.05.2016
9 68.49 Voitto Köykkä 03.06.1999 FIN Seinäjoki 24.05.2016
10 67.87 Yauheni Kazlau 16.04.1999 BLR Brest 29.04.2016
17 65.94 Alexandru Grigore 17.05.1999 ROU Pitesti 08.05.2016
             
10000 m mars
1 44:43.8 Davide Marchesi 16.06.1999 ITA Chiari 21.05.2016
2 44:53.7 Yeóryios Tzatzimákis 09.08.1999 GRE Pátra 11.05.2016
3 44:56.2 Stefan Cristian Mangu 01.01.1999 ROU Pitesti 07.05.2016
  40:58.0 Sergey Shirobokov 16.02.1999 RUS Sochi 28.02.2016
  41:43.0 Sergey Rakov 13.06.1999 RUS Sochi 28.02.2016
  41:54.0 Salavat Ilkayev 14.09.2000 RUS Sochi 28.02.2016
  42:46.0 Konstantin Skudnov 21.03.1999 RUS Sochi 28.02.2016
  43:10.0 Mikhail Kulyasov 26.02.2000 RUS Sochi 28.02.2016
  43:54.0 Nikolay Makeyev 01.01.2000 RUS Sochi 28.02.2016
  43:56.0 Sergey Osenov 04.04.2000 RUS Sochi 28.02.2016

* sportivi ai federatiei ruse aflata sub suspendare


Tipărire   Email