Clasament pe puncte cluburi sportive in sezonul de sală 2017- juniori

 Vă prezentăm mai jos un clasament pe puncte al cluburilor, întocmit în urma rezultatelor obținute în cadrul Campionatelor Naționale de sală, 2017 la categoriile juniori 1, 2 și 3, publicate oficial pe site-ul FRA. S-au luat în considerare primele 8 locuri în clasamentele pe probe, punctate de la 1 la 8. În cazul dublelor legitimări s-au acordat câte 50% puncte pentru fiecare structură sportivă, conform Regulamentului FRA. Este posibi ca în unele cazuri protocolul de colaborare dintre cluburi să prevadă ca toatele punctele obținute la o competiție să fie atribuite unui singur club, dar acest aspect, dacă există, nu l-am putut lua în considerare în elaborarea acestui clasament. În acest clasament au punctat 114 cluburi sportive (din care 70 unități școlare aparținând MEN), 87 de cluburi punctând la fete, iar 86 la băieți.

Așteptăm comentariile dvs. legate de acest clasament, în subsolul paginii sau pe facebook, pe câteva aspecte, dar nu  numai:

  • repartizarea punctelor pe categorii de vârstă, fete/băieți, 
  • procentul de puncte obținute din duble legitimări, oportunitatea dublei legitimări

Clasamentele s-au stabilit separat la fete, băieți precum și un clasament general, astfel:

CLASAMENT FETE  puncte fete J1 ... din care obtinute in dubla legitimare  puncte fete J2 ... din care obtinute in dubla legitimare   puncte fete J3  ... din care obtinute in dubla legitimare   TOTAL PUNCTE FETE  ... din care obtinute in dubla legitimare 
LOC  CLUB 
1 C.S.S. BACĂU 3 3 44 6 33 7 80 16
2 C.S.M. ONEȘTI 44.5 32.5 22.5 22.5 6 6 73 61
3 S.C.M. BACĂU 43 23 6 4 4 70 10
4 L.P.S. CLUJ NAPOCA 23 27 5 55 0
5 L.P.S. BRĂILA 14.5 14.5 22 6 17 7 53.5 27.5
6 L.P.S. TIMIȘOARA 32 14 46 0
7 C.N. Sp CETATE DEVA 5 18 14 37 0
8 C.S. OLIMPIA BUCUREȘTI 2 14 20 36 0
9 L.P.S. FOCȘANI 3 8 21 32 0
10 L.P.S. CONSTANȚA 16.5 16.5 5.5 5.5 8 7 30 29
11 C.S. FARUL CONSTANȚA 16.5 16.5 5.5 5.5 7 7 29 29
12 C.S.M. BUCUREȘTI 7 7 7.5 7.5 14 6 28.5 20.5
13 C.S.S. TÂRGOVIȘTE 1 7 20 28 0
14 C.S.M. PITEȘTI 11 16 27 0
15 C.S.S. PLOIESTI  10.5 3.5 9.5 3.5 7 6 27 13
16 C.S.M. DUNĂREA GIURGIU 4 22 26 0
17 C.S.S. CARANSEBEȘ 10 2 13 25 0
18 C.S.S. ȘOIMII SIBIU 9 15 24 0
19 C.S.S. 6 BUCURESTI 9 9 12 12 2 2 23 23
20 L.P.S. IAȘI 4.5 1.5 7.5 7.5 11 4 23 13
21 L.P.S. SUCEAVA 8 14.5 2.5 22.5 2.5
22 C.S. VOLUNTARI 4 9 7 20 0
23 L.P.S. - C.S.S. BOTOȘANI 3 17 20 0
24 L.P.S. BRAȘOV 12 8 20 0
25 C.S.U. REȘIȚA 3 3 6.5 6.5 9.5 9.5 19 19
26 C.S.S. VIITORUL CLUJ NAPOCA 14 4 18 0
27 C.S.S. REȘIȚA 3 3 6.5 6.5 8 8 17.5 17.5
28 L.P.S. TÂRGU MUREȘ 3 14 17 0
29 L.P.S. CRAIOVA 7.5 4.5 7 3 2 16.5 7.5
30 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR 1.5 1.5 10 5 16.5 1.5
31 C.S.S. 7 DINAMO BUCUREȘTI 8 8 16 0
32 C.S. RAPID 2 2 4 4 8 14 6
33 C.S.M. SUCEAVA 12 2 14 0
34 L.P.S. ORADEA 3 3 3.5 3.5 7.5 0.5 14 7
35 SC. 3 ADJUD 6 8 14 0
36 C.S.S. SIGHETUL MARMATIEI 13 8 13 8
37 C.S. TÂRGOVIȘTE 12 12 0
38 C.S.S. CÂMPINA 5 7 12 0
39 C.S.A. STEAUA BUCUREȘTI 11 4 11 4
40 C.S.M. BAIA MARE 5 6 11 0
41 L.P.S. CÂMPULUNG MUSCEL 4.5 3.5 4 2 10.5 3.5
42 C.S.S. HUNEDOARA 10 10 0
43 C.S. ȘTIINȚA BACĂU 9 3 9 3
44 C.S.S. LUGOJ 9 9 0
45 C.S.S. TRIUMF BUCUREȘTI 5 1 3 9 0
46 C.S.U. ORADEA 3 3 3.5 3.5 2.5 2.5 9 9
47 ATLETIC CLUB IACRIS BUCUREȘTI 8 8 0
48 C.S. CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ 4 4 1 1 3 8 5
49 C.S. DINAMO BUCURESTI 8 8 8 8
50 L.P.S. PIATRA NEAMȚ 4 4 4 1 8 5
51 L.P.S. VASLUI 7.5 7.5 7.5 7.5
52 A.C.S. TORPI SATU MARE 7 7 0
53 C.A. ROMAN 7 7 0
54 C.S.M. BRAILA 7 7 7 7
55 C.S.S. BLAJ 7 7 0
56 C.S.S. ODORHEIUL SECUIESC 7 7 0
57 C.S.S. TECUCI 7 7 0
58 C.S.U. CRAIOVA 3.5 3.5 3 3 6.5 6.5
59 C.N. RÂMNICU VÂLCEA 6 3 6 3
60 C.S.S. TULCEA 6 6 0
61 C.A.M. SIGHISOARA 5.5 5.5 5.5 5.5
62 C.S. POLITEHNICA IAȘI 5.5 5.5 5.5 5.5
63 C.S.S. SIGHISOARA 5.5 5.5 5.5 5.5
64 C.S.S. 1 CONSTANȚA 1 4 5 0
65 C.S.S. ILFOV 5 5 0
66 C.S.S. TURNU MAGURELE 5 5 0
67 L.T. DRAGASANI 5 5 0
68 C.S. PETROENERG 3.5 3.5 1 4.5 3.5
69 C.S.M. BISTRIȚA 4 4 0
70 C.S.S. BÂRLAD 2 2 4 0
71 L.P.S. BUZĂU  4 4 4 4
72 A.C.S. ATLETIC DELTA CHILIA VECHE 3 3 0
73 A.C.S. CONDORUL BACĂU 3 3 3 3
74 C.S. CHIMIA RÂMNICU VÂLCEA 3 3 3 3
75 C.S.M. RÂMNICU SĂRAT 3 3 0
76 C.S.M. SLOBOZIA 3 3 0
77 L.P.S. PITESTI 3 3 0
78 C.N. ORADEA 2 2 2 2
79 C.S. SATU MARE 2 2 2 2
80 C.S.M. DANUBIUS TULCEA 2 2 0
81 L.P.S.  SATU MARE 2 2 2 2
82 L.P.S. TÂRGU JIU 2 2 0
83 L. TRAIAN VUIA RESTIA 1.5 1.5 1.5 1.5
84 ATLETIC CLUB BISTRIȚA 1 1 0
85 C.S.M. PLOIEȘTI 1 1 1 1
86 L.P.S.  BISTRIȚA 1 1 1 1
87 L.T. CAREI 1 1 0
CLASAMENT BAIETI puncte baieti J1 ... din care obtinute in dubla legitimare puncte baieti J2 ... din care obtinute in dubla legitimare puncte baieti J3 ... din care obtinute in dubla legitimare  TOTAL PUNCTE FETE  ... din care obtinute in dubla legitimare 
 LOC  CLUB
1 C.S.M. PITEȘTI 31 10 13 4 15 59 14
2 C.S.M. VATRA DORNEI 44.5 1.5 13.5 5.5 58 7
3 C.S.M. BUCUREȘTI 28.5 8.5 18 1 8 54.5 9.5
4 C.S.S. 7 DINAMO BUCUREȘTI 22 11.5 4.5 11 44.5 4.5
5 C.S. OLIMPIA BUCUREȘTI 21 3 20 41 3
6 L.P.S. CONSTANȚA 13 6 28 13 41 19
7 C.N. RÂMNICU VÂLCEA 10 5 12 8 18 40 13
8 L.P.S. CÂMPULUNG MUSCEL 6 6 21.5 3.5 10 37.5 9.5
9 C.S.M. ONEȘTI 12 12 21.5 21.5 3.5 3.5 37 37
10 L.P.S. CLUJ NAPOCA 22 9 6 37 0
11 L.P.S. IAȘI 25 10 11.5 3.5 36.5 13.5
12 C.S. FARUL CONSTANȚA 22 10 13 13 35 23
13 C.S.S. 6 BUCURESTI 4 22.5 4 30.5 0
14 L.P.S. BUZĂU  10 3 3 15 28 3
15 L.P.S. BRĂILA 6 6 3.5 3.5 18 27.5 9.5
16 L.P.S. PITESTI 9.5 3.5 18 27.5 3.5
17 C.S.S. TRIUMF BUCUREȘTI 4 7 16 27 0
18 C.S. DINAMO BUCURESTI 12 12.5 12.5 24.5 12.5
19 L.P.S.  BISTRIȚA 2 22 24 0
20 C.S.S. BUZAU 2 21 23 0
21 C.S.S. PLOIESTI  12 11 6 1 5 23 12
22 C.S.M. BRAILA 6 16 22 0
23 C.S.M. DANUBIUS TULCEA 9 13 22 0
24 L.P.S. FOCȘANI 17.5 3.5 4 21.5 3.5
25 L.P.S. BAIA MARE 7 10 3 20 0
26 L.P.S. TÂRGU MUREȘ 1 9 10 20 0
27 C.S.M. BUZAU 5 14 19 0
28 C.S.S. CALARASI 18 18 0
29 C.S.S. 5 BUCURESTI 4 5 8 17 0
30 C.N. ORADEA 16 16 0
31 C.S. PANDURII TG. JIU 16 16 0
32 C.S.S. CÂMPINA 8 8 16 0
33 C.S.S. ONESTI 16 16 0
34 C.S.S. ȘOIMII SIBIU 5 11 16 0
35 C.S.S. TÂRGOVIȘTE 1 1 11.5 2.5 3 15.5 3.5
36 A.C.S. TORPI SATU MARE 15 15 0
37 C.S.M. DROBETA TR. SEVERIN 15 15 0
38 L.P.S. TIMIȘOARA 3 11 14 0
39 C.N. Sp CETATE DEVA 11 2 13 0
40 C.S.M. DUNĂREA GIURGIU 5 5 8 8 13 13
41 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR 6 7 13 0
42 C.S.S. VIITORUL CLUJ NAPOCA 12 12 0
43 S.C.M. BACĂU 12 12 0
44 C.S.S. 3 STEAUA BUCURESTI 3.5 3.5 8 11.5 3.5
45 C.A. ROMAN 11 11 0
46 C.S.S. BÂRLAD 2 2 9 11 2
47 L.P.S. - C.S.S. BOTOȘANI 2 2 6 10 0
48 L.P.S. CRAIOVA 2 8 10 0
49 S.C.M. PITESTI 10 10 10 10
50 L. TRAIAN VUIA RESTIA 2 2 7 9 2
51 L.P.S. ORADEA 2 2 5 3.5 2 2 9 7.5
52 C.S.A. STEAUA BUCUREȘTI 8 8 0
53 L.T. LIVIU REBREANU TURDA 8 8 0
54 C.S.U. ORADEA 2 2 3.5 3.5 2 2 7.5 7.5
55 L.P.S.  SATU MARE 7.5 4.5 7.5 4.5
56 ATLETIC CLUB IACRIS BUCUREȘTI 7 7 0
57 C.S. CRISUL ORADEA 7 7 0
58 C.S. ȘTIINȚA BACĂU 7 7 0
59 C.S.M. BISTRIȚA 7 7 0
60 C.S.S. AXIOPOLIS CERNAVODA 7 7 0
61 C.S. UNIREA ALBA IULIA 6 6 6 6
62 L.P.S. ALBA IULIA 6 6 6 6
63 A.C.S. ATLETIC DELTA CHILIA VECHE 5.5 3.5 5.5 3.5
64 C.S. TELECOM-PETROM CAMPINA 5.5 5.5 5.5 5.5
65 C.S.M. CALARASI 5.5 5.5 5.5 5.5
66 C.S. RAPID 5 5 0
67 C.S.O. CUGIR 5 5 0
68 L.P.S. SUCEAVA 5 5 0
69 C.S. SATU MARE 4.5 4.5 4.5 4.5
70 C.S.S. 1 CONSTANȚA 4 4 4 4
71 C.S.S. TECUCI 4 4 4 4
72 C.S.U. GALATI 4 4 4 4
73 C.S. TÂRGOVIȘTE 1 1 2.5 2.5 3.5 3.5
74 C.S.S. 1 PAJURA BUCURESTI 3 3 0
75 C.S.S. 4 BUCURESTI 3 3 3 3
76 C.S.M. PLOIEȘTI 2.5 2.5 2.5 2.5
77 C.S.S. CARACAL 1.5 1.5 1 1 2.5 2.5
78 C.S.U. CRAIOVA 1.5 1.5 1 1 2.5 2.5
79 C.S.S. GALATI 2 2 0
80 C.S.U. REȘIȚA 2 2 2 2
81 L.P.S. GALATI 2 2 0
82 C.S.S. SIGHETUL MARMATIEI 1 1 0
83 L.P.S. ROMAN 1 1 0
84 C.A.M. SIGHISOARA 0.5 0.5 0.5 0.5
85 C.S.S. SIGHISOARA 0.5 0.5 0.5 0.5
86 L.P.S. ZALAU 0.5 0.5 0.5 0.5
   
       
 LOC  CLASAMENT GENERAL (F+B)  PUNCTE ... din care obtinute in dubla legitimare     
1 C.S.M. ONEȘTI 110 98     
2 L.P.S. CLUJ NAPOCA 92 0     
3 C.S.M. PITEȘTI 86 14     
4 C.S.M. BUCUREȘTI 83 30     
5 S.C.M. BACĂU 82 10     
6 L.P.S. BRĂILA 81 37     
7 C.S.S. BACĂU 80 16     
8 C.S. OLIMPIA BUCUREȘTI 77 3     
9 L.P.S. CONSTANȚA 71 48     
10 C.S. FARUL CONSTANȚA 64 52     
11 C.S.S. 7 DINAMO BUCUREȘTI 60.5 4.5     
12 L.P.S. TIMIȘOARA 60 0     
13 L.P.S. IAȘI 59.5 26.5     
14 C.S.M. VATRA DORNEI 58 7     
15 C.S.S. 6 BUCURESTI 53.5 23     
16 L.P.S. FOCȘANI 53.5 3.5     
17 C.N. Sp CETATE DEVA 50 0     
18 C.S.S. PLOIESTI  50 25     
19 L.P.S. CÂMPULUNG MUSCEL 48 13     
20 C.N. RÂMNICU VÂLCEA 46 16     
21 C.S.S. TÂRGOVIȘTE 43.5 3.5     
22 C.S.S. ȘOIMII SIBIU 40 0     
23 C.S.M. DUNĂREA GIURGIU 39 13     
24 L.P.S. TÂRGU MUREȘ 37 0     
25 C.S.S. TRIUMF BUCUREȘTI 36 0     
26 C.S. DINAMO BUCURESTI 32.5 20.5     
27 L.P.S. BUZĂU  32 7     
28 L.P.S. PITESTI 30.5 3.5     
29 C.S.S. VIITORUL CLUJ NAPOCA 30 0     
30 L.P.S. - C.S.S. BOTOȘANI 30 0     
31 PALATUL NATIONAL AL COPIILOR 29.5 1.5     
32 C.S.M. BRAILA 29 7     
33 C.S.S. CÂMPINA 28 0     
34 L.P.S. SUCEAVA 27.5 2.5     
35 L.P.S. CRAIOVA 26.5 7.5     
36 C.S.S. CARANSEBEȘ 25 0     
37 L.P.S.  BISTRIȚA 25 1     
38 C.S.M. DANUBIUS TULCEA 24 0     
39 C.S.S. BUZAU 23 0     
40 L.P.S. ORADEA 23 14.5     
41 A.C.S. TORPI SATU MARE 22 0     
42 C.S.U. REȘIȚA 21 21     
43 C.S. VOLUNTARI 20 0     
44 L.P.S. BAIA MARE 20 0     
45 L.P.S. BRAȘOV 20 0     
46 C.S. RAPID 19 6     
47 C.S.A. STEAUA BUCUREȘTI 19 4     
48 C.S.M. BUZAU 19 0     
49 C.A. ROMAN 18 0     
50 C.N. ORADEA 18 2     
51 C.S.S. CALARASI 18 0     
52 C.S.S. REȘIȚA 17.5 17.5     
53 C.S.S. 5 BUCURESTI 17 0     
54 C.S.U. ORADEA 16.5 16.5     
55 C.S. PANDURII TG. JIU 16 0     
56 C.S. ȘTIINȚA BACĂU 16 3     
57 C.S.S. ONESTI 16 0     
58 C.S. TÂRGOVIȘTE 15.5 3.5     
59 ATLETIC CLUB IACRIS BUCUREȘTI 15 0     
60 C.S.M. DROBETA TR. SEVERIN 15 0     
61 C.S.S. BÂRLAD 15 2     
62 C.S.M. SUCEAVA 14 0     
63 C.S.S. SIGHETUL MARMATIEI 14 8     
64 SC. 3 ADJUD 14 0     
65 C.S.S. 3 STEAUA BUCURESTI 11.5 3.5     
66 C.S.M. BAIA MARE 11 0     
67 C.S.M. BISTRIȚA 11 0     
68 C.S.S. TECUCI 11 4     
69 L. TRAIAN VUIA RESTIA 10.5 3.5     
70 C.S.S. HUNEDOARA 10 0     
71 S.C.M. PITESTI 10 10     
72 L.P.S.  SATU MARE 9.5 6.5     
73 C.S.S. 1 CONSTANȚA 9 4     
74 C.S.S. LUGOJ 9 0     
75 C.S.U. CRAIOVA 9 9     
76 A.C.S. ATLETIC DELTA CHILIA VECHE 8.5 3.5     
77 C.S. CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ 8 5     
78 L.P.S. PIATRA NEAMȚ 8 5     
79 L.T. LIVIU REBREANU TURDA 8 0     
80 L.P.S. VASLUI 7.5 7.5     
81 C.S. CRISUL ORADEA 7 0     
82 C.S.S. AXIOPOLIS CERNAVODA 7 0     
83 C.S.S. BLAJ 7 0     
84 C.S.S. ODORHEIUL SECUIESC 7 0     
85 C.S. SATU MARE 6.5 6.5     
86 C.A.M. SIGHISOARA 6 6     
87 C.S. UNIREA ALBA IULIA 6 6     
88 C.S.S. SIGHISOARA 6 6     
89 C.S.S. TULCEA 6 0     
90 L.P.S. ALBA IULIA 6 6     
91 C.S. POLITEHNICA IAȘI 5.5 5.5     
92 C.S. TELECOM-PETROM CAMPINA 5.5 5.5     
93 C.S.M. CALARASI 5.5 5.5     
94 C.S.O. CUGIR 5 0     
95 C.S.S. ILFOV 5 0     
96 C.S.S. TURNU MAGURELE 5 0     
97 L.T. DRAGASANI 5 0     
98 C.S. PETROENERG 4.5 3.5     
99 C.S.U. GALATI 4 4     
100 C.S.M. PLOIEȘTI 3.5 3.5     
101 A.C.S. CONDORUL BACĂU 3 3     
102 C.S. CHIMIA RÂMNICU VÂLCEA 3 3     
103 C.S.M. RÂMNICU SĂRAT 3 0     
104 C.S.M. SLOBOZIA 3 0     
105 C.S.S. 1 PAJURA BUCURESTI 3 0     
106 C.S.S. 4 BUCURESTI 3 3     
107 C.S.S. CARACAL 2.5 2.5     
108 C.S.S. GALATI 2 0     
109 L.P.S. GALATI 2 0     
110 L.P.S. TÂRGU JIU 2 0     
111 ATLETIC CLUB BISTRIȚA 1 0     
112 L.P.S. ROMAN 1 0     
113 L.T. CAREI 1 0     
114 L.P.S. ZALAU 0.5 0.5     

clasamentul a fost întocmit de prof. Doru Crișan și prof. Marius Tătaru


Tipărire