Evolutie bursieri olimpici 2017

Evolutie bursieri olimpici 2017
Print Friendly, PDF & Email
Nr. crt. An NUME PRENUME Proba P.B. 2017
2013 2014 2015 2016 Planificat Competiție Rez. / Loc S.B.
 # 1999 ANITEI GEORGIANA triplusalt 12,24 13,43 13,50 13,49 13,80 C.E. I D.N.S D.N.S
1 2000 ANTON BIANCA GEORGIANA 400 m 58,16 57,58 fara plan C.M. 55,45 14 55,45
C.E. D.N.S.
2 2000 ANTON ALIN IONUT 100 mg 13,01 60,99 14,99 14,61 fara plan  C.M. 13,79 9 13,76
3 1999 BABOI MARINA ANDREEA 100 m 12,20 12,52 12,05 11,75 11,70 C.E. Finală 11,83 16 11,71
200 m 25,69 25,45 24,41 24,20 Neplanificat 24,16 17 24,16
4 2001 BALACI VANESSA EVELYNE 100 m 45,05 c1 12,89 fara plan FOTE 12,40 15 12,21
200 m 27,03 26,77 25,78 fara plan C.M. 25,08 19 24,70
5 1999 BANAGA IULIA 400 mg 59,99 59,00 C.E. 59,40 59,48 12 59,05
6 2001 BIRA MARIUS greutate 8,50 c1 12,70 j3 17,35 j3 17,80 FOTE I-VI 16,19 8 16,19
 # 1999 BLEOJU AURA ELENA 3000 m obst     7,18,14 6,50,63 10,30,00 C.E. V-VIII D.N.S. 11,52,90
7 2000 BUCȘĂ SAMUEL lungime 5,72 6,52 D.N.S fara plan C.M. 7,47  7,63
C.E. N.M.
8 2000 BOTEZ ANDRA ELENA 5000 m mars 15.40.00 14.27.79 24.35.80 24,30,00 C.E. V-VIII 26:54,06 24 24:29,24
9 2000 CAUS VLADUT GABRIEL ciocan 55,95 57,68 69,51 66,58 fara plan C.M. 68,89 5 71,61
10 2001 CIRCIOGEL ADINA 400 m 40,65 55,23 cdt 57,95 54,97 C.M. Ștafetă D.N.S. 56,54
200 m 27,89 26,73 c1 26,37 25,86 fara plan FOTE I-VI 26,54 17 25,70
 # 1999 COCHIOR MIHAI 3000 m obst 6,24,34 6,04,36 9,08,00 C.E. I-XII D.N.S 9:17,18
 # 1999 COJOCARU ANDREI FLORIN 400 mg 60,22 j3 57.62 j3 55.23 cdt 55,35 53,80 C.E. Semi finală D.N.S 55,22
11 1998 COSTACHE RADU OVIDIU 110 mg 15,84 14,95 14,28 13,90 C.E. IX-XII 14,31 21 14,31
 # 2001 CONSTANTIN PAULA IULIA 1500 m     4,46,20 4.37.16 4,28,00 C.E./FOTE D.N.S D.N.S
12 2004 DOSSEY JENNIFER lungime 4,46 4,86 5,03 5,56 5,65 fără obiectiv  - 5,27
13 1999 GARCEA ADRIAN 5000 m 16,18,02 15,16,27 14,15,00 C.E. VI-X 15:04,07 9 14:23,85
10000 m 30,30,00 C.E. III-VI 32,44,44 9 30,22,58
 # 1998 GASPAR FLORIN 400 m 53,87 23,10 48,45 47,83 47,50 C.E. VI D.N.S. 49,64
14 1999 GRECU RAZVAN triplusalt 12,41 14,17 15,36 15,62 16,10 C.E. finală 16,38 5 16,38
15 1999 GRIGORE ALEX STEFAN sulita 62,16 cdt 68,83 cdt 68,00 C.E. 68,00 64,44 20 68,25
16 2001 HOJDA ANDREEA RAISA 800 m 2,25,05 2,18,69 fara plan C.M. 2:14,42 9 2:09,31
fara plan FOTE 2:10,54 
17 2000 ICONARU ALEX IONUT 110 mg 17,17 j3 15,02 j3 14,17 cdt 13,91 C.M. Semifinale 13,66 5 13,51
18 2000 ION DIANA ANA MARIA lungime 5,28 5,89 5,88 6,40 CM I-III 5,95 8/N.M. 6,06
triplusalt 12,10 12,48 13,10 C.E. I-VIII

12,55 8

12,36 19  

13,07
 # 1999 JUGANU STEFAN BOGDAN 400 mg     55,21 cdt 54,40 cdt 58,40 C.E. finală D.N.S. D.N.S
19 2002 LUNGU ANDREEA IULIANA disc 29,33 c1 40,31 c1 42,61 44,00 FOTE 43-44,00 44,69 12 45,85
20 2001 LEPĂDAT VALENTIN 2000 m obst 4,44,48 c1 6,33,42 6,32,55 fara plan FOTE 6:24,42 7 6:23,70
21 1999 MANGU STEFAN 10000 m mars 26,11,75 27,47,01 47,38,00 44,56,16 42,00,00 C.E. I-VIII 49:02,01 14 49:02,01
22 1999 MICU MIHAITA  ciocan 57,38 67,84 j3 72,89 cdt 76,14 cdt 76,00 C.E. I-III 69,19 11 71,78
 # 1999 MIKLOS ANDREA 400 m 55,90 55,21 53,29 52,70 52,40 C.E. 52,40 52,31  52,31
23 2000 NASTASE DAVID IULIAN 400 m 23,47 49,66 fara plan C.E. 47,90 20 47,38
 # 1999 NASTASACHE ANDREI ALEX 200 m   24,64 23,83 22,16 fara plan -
D.N.S. 22,66
24 2000 OLENICI ANGELA VERONICA 1500 m 5,04,06 4,42,64 6,45,00 C.M 6.45.00 4:40,69 9 4:32,07
25 1999 PISLARU MIHAI CRISTIAN 400 m 49,76 48,65 46,70 C.E. 46,70 48,66 29 47,67
26 2000 PETRE MARIAN triplusalt 12,92 13,60 fara plan C.M. 14,65 13 15,03
27 2001 POPA MIHAI PATRIK 100m/200m 9,81 c1 11,67 11,32 fara plan 23,44 17 11,48
28 1998 RUSU DORIN ANDREI 5000 m 15,41,60 16,00,47 15,05,45 14,30,00 fără obiectiv 14:36,78  14:27,10
10000 m 30,22,17 30,15,00 C.E.III-X 31:08,06 
30:22,47
29 2001 SCROB MARIA 400 m 61,60 57,85 fara plan C.M. 55,88 11 55,88
FOTE 56,84 12
30 1999 SITOIANU BOGDAN lungime 6,51 6,89 7,31 7,60 C.E. 7,60 7,19 19 7,38
31 2000 STANCIU ANA ADELA ciocan 3 kg 10,11 gr. 50.66 j3 55,27 64,24 70,00 C.M. I-III N.M. 69,58
ciocan 4 kg 50,66 cdt 49,88 53,76 60,00 C.E. I-VIII 49,34 18 69,08
32 2001 STEREA ANDREI 1500 m 4,38,95 4,12,07 4,08,00 FOTE calificare 4:14,72 12 4:05,43
33 2000 TICLE DENIS CRISTIAN sulita 34,95 39,74 61,38 63,10 fara plan C.M. 64,06 10 69,59
34 2000 TIGANASU IOANA DIANA greutate 3 kg 13,00 c1 12,28 j3 14,12 j3 15,06 16,50 C.M. 16,50 14,38 13 16,69
greutate 4 kg 13,05 cdt 12,74 13,08 fara plan C.E. 13,57 21 14,65
disc 40,94 37.16 j3 44,57 47,03 49,50 C.M. 49,50

45,63 9

45,17 23

49,90
35 2001 TOADER BIANCA ELENA 100 mg D.N.S. 14,75 14,20 C.M. 14,00 13,75 7 13,75 w
36 2001 VASILE DANIELA 2000 m obst 7,11,44 j3 7,02,43 j3 6,45,00 C.M. Neplanificat 7:06,54 10 7:00,73
fara plan FOTE I-III 7:10,17 5
37 2000 VASILIU MIHAI RAZVAN 800 m 52,18 1,57,69 fara plan C.M. 1:56,58 18 1:52,91
38 2000 VLAD ALEXANDRU 400 m 52,77 52,43 49,26 fara plan C.M. barem part 49,22 22 48,62
39 2001 VOICU CRISTIAN GABRIEL 800 m 2,11,82 2,00,19 1,56,81 1,55,50 FOTE 1,55,50 1:51,43  1:51,43
C.M. 1:52,19 11
 # 1999 VRABIE RALUCA sulita 38,85 42,08 42,81 50,00 C.E. 52,00 D.N.S. 45,17
40 2002 ZGLIMBEA LARISA GEORGIANA sulita 36,38 35,76 C1 45,34 48,00 fără obiectiv 45,24,12 45,34

 

Nota:

Sportiv ieșit din bursa olimpică din diverse motive

Medalie la una din competițiile de obiectiv (CM_U18 / CE_U20 / FOTE_U17)

Loc obtinut în competiția de obiectiv